Pokraninių kelių remontas ir priežiūra

 

Pramonėje, statybose, uostuose bei paskirstymo punktuose keliamieji kranai yra pagrindiniai technologinio proceso, pakrovimo ir iškrovimo darbų mechanizmai. Dalis galingų kranų yra naudojama remontuojant didelių matmenų ir didelės masės įrengimus, statybos objektus. Visi kranai juda specialiais bėgiais, paklotais ant žemės paviršiaus arba ant specialių kolonų, estakadų – pokraninių kelių, esančių tam tikrame aukštyje nuo žemės paviršiaus.

 

Darbo su keliamaisiais kranais saugumas, normalios jų eksploatavimo sąlygos, patikimumas bei patvarumas didžiąja dalimi priklauso nuo to, kaip įrengtas pokraninis kelias, kokia jo geometrija. Eksploatacijos metu šiuos kelius veikia didelė kranų masė – jų judėjimo ar krovinio kėlimo metu –sėda kelio pamatai, deformuojasi konstrukcijos. Dėl deformacijos kinta keliamojo krano darbo sąlygos, kurios yra stambių avarijų priežastis.

 

 

pokraninis kelias

 

 

Kaip išvengti kranų avarijų?

 

Kai atstumai tarp bėgių gerokai skiriasi nuo nominalių, keliamasis kranas gali pradėti slysti nuo pokraninio kelio, o kai išilginiai ar skersiniai nuolydžiai labai dideli – bokštiniai kranai gali apvirsti. Pokraniniams keliams visą eksploatavimo laiką keliami aukšti techniniai reikalavimai, jiems reikalinga reguliari priežiūra, o kartais tam, jog darbų atlikimo metu būtų išvengta stambių avarijų, būtinas remontas ar demontavimas.

 

Pokraninio kelio būklė vertinama matuojant jų horizontalias ir vertikalias deformacijas. Nuolatinė priežiūra leidžia užkirsti kelią galimoms grėsmėms dirbant su didelių gabaritų transporto priemonėmis. Idealios keliamųjų kranų eksploatavimo sąlygos yra tuomet, kai pokraniniai keliai tenkina šiuos reikalavimus:

 

  • pokraninio kelio sijos turi būti horizontalios bei lygiagrečios;

  • bėgiai turi būti tiesūs, lygiagretūs, horizontalūs, gulėti vienoje plokštumoje;

  • atstumas tarp bėgių ašių privalo būti lygus nominaliam atstumui tarp vertikalių krano rato ašių;

  • bėgių ašių ir sijų, ant kurių jie guli, poslinkiai turėtų būti mažiausi.

Jei matavimų metu, nustatomos šios deformacijos ar kiti neatitikimai keliamiems techniniams reikalavimams – remontas arba demontavimas būtinas.

 

Pokraninių kelių remontas ir priežiūra – tai paslaugos, kurias teikiame. Taip pat atliekame matavimo darbus, sekame deformacijos požymius, siūlome demontavimo paslaugą. UAB „Hera“ gali suprojektuoti bei pasiūlyti Jums tinkamus inžinerinius sprendimus, susijusius su pokraniniais keliais, jų eksploatavimu.